ÇATI KAPLAMA SİSTEMLERİ

Çeşitli çatı kaplama sistemleri.

Çatı bütünüyle değerlendirilmesi gereken ve de en doğru ürünlerin kullanılması gereken önemli bir bölgedir. Çatı kaplama sistemlerinin doğru seçilmesi yapıların kullanım ömrü ile doğru orantılıdır. .Seçilen ürünler çatının ömrünü uzatırken sistem detaylarının da doğru ve en uygun detaylar ile çözülmesi gerekmektedir.
Fabrika inşaatları, Antrepolar, spor tesisleri, İmalathaneler, Gıda tesisleri, entegre tesisler ve akla gelebilecek birçok yapının ayrılmaz bir parçası olan çatı bölgesinde kullanılan ürünleri iki ana grupta toplayabiliriz.

1 - İzolasyonlu çatı sistemleri; Poliüretan ve/veya yangına dayanıklı taşyünü izolasyonlu olarak sunulan çatı sistemlerinde istenilen renk uygulama seçenekleri ile de yapıların görsel estetiğine katkı sağlanmaktadır. Isı, ses ve yangın dayanım özellikleri ile enerjinin verimli kullanılmasına katkı sağlayan bu ürünlerin her geçen gün kullanım alanları artmaktadır.

2 - İzolasyonsuz çatı sistemleri İzolasyonun önemli olmadığı sadece su yalıtımın yapılması maksadı ile kullanılan bu ürünler ile de yapının atmosferik koşullardan etkilenmesi önlemiş ve de istenilen renklerde yapılabilme özelliği ile de binaların görsel estetiğine katkı sağlanmış olunmaktadır.

Paylaş:

Çatı katları atık yaşam alanı olarak kullanılmakta ve talep edilir hale gelmektedir. Bu nedenle Çatı kaplama sistemleri her türlü iklim koşullarına karşı koruma sağlayarak kullanım alanlarını daha konforlu hale getirmektedir.

Binalarda kullanılan enerjinin büyük bir bölümü; doğru yalıtılmamış ve/veya doğru uygulanmamış çatılar nedeniyle sarf edilmektedir. Bu nedenle enerjiyi verimli kullanmanın, uzun ömürlü yapılara sahip olmanın, yaşam alanlarının konforunu artırmanın yolu, çatı sistemlerinin doğru seçilmesinden ve uygulanmasından geçmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz :