MEMBRANLI ÇATI KAPLAMA SİSTEMLERİ

Membranlı Çatı Kaplama Sistemleri:

Çatı bütünüyle değerlendirilmesi gereken ve de en doğru ürünlerin kullanılması gereken önemli bir bölgedir. Çatı kaplama sistemlerinin doğru seçilmesi yapıların kullanım ömrü ile doğru orantılıdır. .Seçilen ürünler çatının ömrünü uzatırken sistem detaylarının da doğru ve en uygun detaylar ile çözülmesi gerekmektedir. Özellikle depolama maksatlı kullanılmak üzere inşa edilen yapılarda, çatı eğiminden kaybedilen alanların, tekrar kazanılmasına yönelik çalışmalar giderek artmakta ve çatı eğimleri %7 nin altında yapılmaktadır. Kullanılacak hacmi artırmaya yönelik bu tarz yapılarda eğimin düşük olması nedeni ile su izolasyon problemlerini ortadan kaldıracak ürünlere olan talep de doğal olarak giderek artmaktadır. %7 den daha az çatı eğiminin olduğu yapılarda kullanılması gereken ürün TPO ve/veya PVC Membran kaplı çatı panelleridir. Çatı eğiminin az olması nedeni ile oluşacak su izolasyon problemlerini tamamen ortadan kaldırmakta ve çatı alanında istenilen her noktaya Işıklık, duman tahliye kapakları, sifonik sistem süzgeçleri, yürüme yolları, platformlar oluşturulması vs gibi iş kolları için mükemmel kullanım imkânı sunmaktadır.

Paylaş:

Çatı katları atık yaşam alanı olarak kullanılmakta ve talep edilir hale gelmektedir. Bu nedenle Çatı kaplama sistemleri her türlü iklim koşullarına karşı koruma sağlayarak kullanım alanlarını daha konforlu hale getirmektedir.

Binalarda kullanılan enerjinin büyük bir bölümü; doğru yalıtılmamış ve/veya doğru uygulanmamış çatılar nedeniyle sarf edilmektedir. Bu nedenle enerjiyi verimli kullanmanın, uzun ömürlü yapılara sahip olmanın, yaşam alanlarının konforunu artırmanın yolu, çatı sistemlerinin doğru seçilmesinden ve uygulanmasından geçmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz :